Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[o1] Zmiany fabryczne w lewej tylnej części auta w 1999?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [o1] Zmiany fabryczne w lewej tylnej części auta w 1999?

    Świetna okazja Jestem ciekaw jak z utratą wartości w porównaniu do nówki?
    marco226

  • #2
    [o1] Zmiany fabryczne w lewej tylnej części auta w 1999?

    Witam.
    Trafiłem przypadkiem na informację, że w O1 w 1999 roku nastąpiła drobna zmiana techniczna mająca na celu zlikwidowanie uciążliwego stukania podczas jazdy w lewej tylnej części auta - coś w rejonie zawias/zamek/tylne drzwi/nadkole itp. Kiepsko znam czeski.

    Czy ktoś wie może coś więcej na ten temat? Bo akurat coś mi z tyłu po lewej grzechocze i nie umiem dojść co to takiego, a mam akurat rocznik 1999

    Komentarz


    • #3
      A ja mam '03 i właśnie mi coś stuka z lewej z tyłu i nie umiem zlokalizować przyczyny (najbardziej oczywiste czyli bałwanki wymieniłem).
      Moja Octavia

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Tobi77
        A ja mam '03 i właśnie mi coś stuka z lewej z tyłu i nie umiem zlokalizować przyczyny (najbardziej oczywiste czyli bałwanki wymieniłem).
        U mnie powodem nie jest zawieszenie - tłucze się coś wyżej i bardziej z przodu. Jakby w okolicy rygla zamka w nadkolu. Tylko nie wiem co to może być, bo teoretycznie nic tam nie ma.

        Komentarz


        • #5
          kotperski, podrzuć ten dokument ze zmianą.
          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

          Komentarz


          • #6
            też coś mi hałasuje . w poprzedniej też . myślę że to coś w tych plastikach za oparciem kanapy . info się przyda
            jest O1 RS 1.8T XENON
            była O1 1.9 TDI AGR

            Komentarz


            • #7
              Jak się wkurzę to wywalę wszystkie plastiki z bagażnika i potem będę szukał dalej.
              Moja Octavia

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez kecaj
                kotperski, podrzuć ten dokument ze zmianą.
                Nie potrafię teraz znaleźć - był to pojedynczy post na czeskojęzycznym forum, zacząłem zaraz szukać po necie informacji na temat tej zmiany i nie udaje mi się znaleźć ponownie tej strony

                [ Dodano: Czw 08 Sie, 13 17:52 ]
                Zamieszczone przez Tobi77
                Jak się wkurzę to wywalę wszystkie plastiki z bagażnika i potem będę szukał dalej.
                Już tak zrobiłem - wywaliłem z tyłu całą tapicerkę aż do podszybia, całą kanapę (dywanik tylko został), boczki drzwi, mechanizmy szyby, zmieniarkę i wszystko z bagażnika - koło zapasowe, zerwałem nadkola itp. I g... za przeproszeniem, dalej coś stuka. Na pewno nie jest to nic pod spodem auta, żadne zawieszenie itp[. Teraz za to mając puste auto jestem na 90% pewien, że to gdzieś w okolicy zamka na nadkolu, mniej więcej też na tej wysokości. W nadkolu nic nie ma, nie udało mi się wymacać ręką, został tylko ten zakichany zamek - ale nie bardzo wiem, jak go wyjąć na razie i co tam potem w środku będzie

                Komentarz


                • #9
                  a nie ma poprostu luzu na zawiasach, sprawdz drzwi ewentualnie sam zamek czy dobrze dokrecony lub rygiel. na probe owin rygiel tasma np. izolacyjna.bywa ze z tylu tez pojawiaja sie luzy.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Tobi77
                    A ja mam '03 i właśnie mi coś stuka z lewej z tyłu i nie umiem zlokalizować przyczyny (najbardziej oczywiste czyli bałwanki wymieniłem).
                    auta na bazie GIV mają pewną wadę wrodzoną, znaczy słabe amory z tyłu. dość często stuki pochodzą od rozwalonej tulejki na końcu amortyzatora, a buda auta potrafi pewne dzwięki przenosić w inne miejsce i dlatego trudno to zlokalizować.
                    Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                    @ by Tune-up Gdańsk
                    TDI VP++ i jeszcze rośnie
                    Antek

                    Komentarz


                    • #11
                      Tak, tylko że ja jestem świeżo po wymianie amorów...
                      Moja Octavia

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X